QSL-G3/8-16 QSL-G1/2-12 QSL-G1/2-12-20 QSL-G1/2-16 QSL-G1/2-16-20 Festo QSL Series Push-in L-Fitting
Product Details:
Place of Origin: Germany, China
Brand Name: Festo, AIRWOLF or OEM
Model Number: QSL-G3/8-16, QSL-G1/2-12, QSL-G1/2-12-20, QSL-G1/2-16, QSL-G1/2-16-20
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1 piece
Price: 0-1USD
Packaging Details: Boxes, Cartons, Pallets, Plastic bags
Delivery Time: 1-7 work days
Payment Terms: T/T,Western Union,Paypal
Supply Ability: 5000 pcs per week
Contact Now
Detailed Product Description
Tubing Seal Material: NBR Operating Pressure: -0.95~14bar(Water: Max. 0.6 MPa At Max. 50°C)
Working Temperature Range: -10~+80℃ Pneumatic Connection, Port 1: G3/8, G1/2
Pneumatic Connection, Port 2: Tubing OD: 12mm, 16mm Working Medium: Compressed Air To ISO 8573-1:2010 [7:-:-], Water (liquid, Ice-free)