| Minimum Order Quantity: | 1pcs |
|---|---|
| Price: | 35-225USD |
| Packaging Details: | Cartons, Pallets |
| Delivery Time: | 2-5 workin days |
| Payment Terms: | T/T, Western Union,Paypal, Alipay |
| Supply Ability: | 20 Pcs per day |
| FLuid: | Compressed Air | Pressure Increase Ratio: | 2 To 4 Times(11A) |
|---|---|---|---|
| Max Flow Rate(L/MIN): | 10A: 230 20A:1000 40A:1900 22A:1000 42A:1900 43A: 1600 11A:70 | Set Pressure Range(Mpa): | 10A: 0.2 To 2.0 20A And 40A: 0.2 To 1.0 22A And 42A: 0.2 To 1.0 43A: 0.2 To 1.6 11A: 0.4 To 2.0 |
| Proof Pressure (MPa): | 10A: 3 20A And 40A: 1.5 | Ambient And Fluid Temperature: | 2 To 50°C (No Freezing) |